Блакитний колір і психологія

0
823
Блакитний

Ніжність. Вірність. Неповторність. Спокій. Надія . Розвиток уяви Колір мрій і сподівань, колір миру і злагоди. Це все блакитний колір.

Блакитний колір у різних країнах і часах, має різні значення. В стародавньому Єгипті, його пов’язували з богами. Благородні єгиптянки наводили вени рук і ніг голубим кольором, щоб підкреслити своє благородне походження. Вираз «Блакитна кров» про людей з аристократичного роду, можливо походить саме від звичаю давнього Єгипту».

В буддизмі блакитний колір зображує турботу матері, самовідданість та співчуття. Люди багатьох культур Сходу думають, що яскраво-блакитний колір захищає від чорної магії. Богиня хвороби і ліків у Тибеті зображується у блакитному кольорі, а Юпітер у Давньому Римі. У Біблії це колір Христа, істини, невинності, миролюбності.

А в Україні він є на національному прапорі та є фоновим кольором нашого герба.

Блакитний відтінок заспокоює центрально нервову систему. В Гарвардському університеті провели психологічний дослід. Дві групи людей поселили на тиждень в дві різні кімнати. В одній кімнаті світило блакитне світло, а в другій зелене світло. Через деякий час дослідники виявили, що люди, які проводили час у блакитній кімнаті стали спокійніші, ніж у зеленій. То краще в спальнях та дитячих кімнатах використовувати цей колір . Вибирати ніжно-блакитний колір для стін . Якщо не можливо довго заснути, то рекомендується купити білизну і вбрання для сну блакитних кольорів.

Люди, які носять і люблять цей колір, доброзичливі, легкі в спілкуванні, оптимістичні, стримані, серйозні. Такі особи люблять змінювати звичні обстановки. Також вони люблять подорожувати, багато мріяють і доводять свої справи до кінця. Світло-блакитний відтінок, небесний відтінок — символізує умиротворення ,ще можливо заспокоєння або примирення ; Блакитно-сірий колір — це мудрість, респектабельність; Топазний колір — позитив, грандіозність; Синьо-зелений колір — цілеспрямованості. Він надає впевненості в собі, віри в свої сили; Яскравий синій колір — це колір нескінченності.

Люди зазвичай висловлюють себе через кольори навколо себе, а блакитний є виразом таких чудових людських якостей.

Христина Нагірнич (Ільницка)