Стиль Ренесанс в дизайні інтер’єру

0
680
renesans

Стиль Ренесанс- величний і вишуканий, чудовий і гармонійний – відмінно підійде тим, хто цінує красу, симетрію, розкіш і шик епохи Відродження. Ренесанс стиль – один з найкрасивіших історичних стилів.Його витонченість і багатство дозволяють розкрити внутрішню гамонію простого приміщення, надати йому піднесений і в той же час урочистий вигляд. Стиль Ренесанс в дизайні інтер’єру буддинку, квартири, ресторануаюо салону –це естетика епохи Відродження, вишуканий шик і творжество краси і гармонії.

Історія виникнення

Батьківщиною течії вважається Італія. Саме там зародився стиль ренесанс в інтер’єрі та культурі в 14 столітті, змінивши Середньовіччя. З італійської мови «Rinascimento» перекладається як — відродження, початок.

Новий напрямок виникло після того як чума забрала життя мільйонів людей. Кількість населення істотно зменшилася, і разом з цим збільшилися ресурси для безбідного проживання — врожайні землі, корисні копалини, дорогоцінні метали — все це дало новий виток у розвитку людства. Коли у людей з’явилися всі блага, вони почали займатися створенням нової культури і удосконаленням самих себе.

Закінчення епідемії чуми і зменшення кількості населення збіглося ще з однією подією — падінням Візантійської держави. Втікачі з Константинополя візантійці прихопили з собою чимало історичних документів з відомостями про античну культуру, яка ніколи не забувалася в Візантії. Середньовічна Європа високо оцінила зміст мемуарів і почала реалізовувати нову культуру, овіяну античністю.

Активний період ренесансу тривав до 17 століття, після чого він почав трансформуватися в бароко, яке міцно вступило в свої права в 18 столітті.

Особливості стилю

Розглянемо основні особливості стилю ренесанс:

 • Пропорційні, гармонійні, витончені форми.
 • Геометрія — кола, ромби, квадрати.
 • Виразні, урочисті риси.
 • Симетрія, що робить інтер’єр легким для сприйняття.
 • Ключовий центральний об’єкт. Наприклад, якщо це стіл, то навколо нього зосереджується інша композиція.
 • Античний орнамент на стінах, колонах, стелі — рослинний візерунок, грона винограду, вінки на давньоримський мотив.
 • Зображення красивих людей з детальними характеристиками.
 • Античні скульптури.
 • Штори з блискучих тканин з вишивкою.
 • Драпірування, ламбрекени, аплікації на гладких тканинах.
 • Меблі в стилі ренесанс витримана в геометричних формах. Присутній декор.
 • Кераміка і порцеляна з характерним для стилю декором, венеціанське скло.
 • Текстиль з натуральних тканин.
 • Кольори натуральні, помірної яскравості з переважанням білого.

Ренесанс і античний стиль

Античний стиль один з найдавніших. Він з’явився ще в VIII столітті до н. е. в Стародавній Греції і Римі. Незважаючи на те, що ренесанс багато запозичив у античного стилю, завдяки історичній документації, відмінності між напрямами існують.

Античності властива лаконічність і невелика кількість текстилю. Як матеріали використовується гіпс, натуральний камінь. Переважає білий колір.

Для декору характерні амфори, колони, ліпнина, фрески, що відсилають до міфології Стародавньої Греції. Іноді колони штучно состаривают. Популярний елемент античності — декор у вигляді плюща і винограду.

Стиль ренесанс більш урочистий і пишний в порівнянні з античністю — меблі з м’якою оббивкою, різноманітність кольорових гам, застосування золочення, сріблення і патинування.

Renaissance-design-sn.ru-3.jpg

Ренесанс і бароко

Cтиль бароко змінив ренесанс. Люди все більше тяжіли до розкоші, помпезності, виряджаючи прагнення в інтер’єрах, часом доходять до неймовірної сліпучості і навіть несмаку.

Якщо ренесансу властива інтелектуальна основа, геометрія, правильні пропорції, то для бароко характерна динамічність, гра контрастів, відхід від природних форм. Наприклад, якщо колони в стилі ренесанс мають правильні вертикальні лінії, то колони бароко часто можна зустріти закрученими з масивним декором у верхній і нижній частині.

Чи актуальний стиль сьогодні?

У гонитві за новими ідеями тільки в 20 столітті зародилося чимало сучасних напрямків в інтер’єрі. Однак не всім до душі жити в оточенні пластика, металу і бетону. Тому люди почали прагнути оформляти житла, витримані в давно з’явилися жанрах з багатовіковою історією.

Стиль дизайну ренесанс не виняток. Його часто вважають за краще цінителі історії Європи і культурних цінностей. Також він буде до душі тим, хто захоплюється творчістю Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Мікеланджело.

Яскравий приклад стилю можна спостерігати в Ватикані, де зосереджено чимало оригінальних робіт великих живописців, скульпторів і архітекторів.

На сьогоднішній день, ренесанс в інтер’єрі реалізують в просторих квартирах і заміських будинках. Оформляти житло рекомендується за допомогою досвідченого дизайнера, щоб правильно висловити його риси і не допустити подібності зі схожими напрямками.

Каріна Кабашна