5 років життя ми в соцмережах!

0
515
5 років життя в соцмережах

Чи задумувалися ви скільки часу ми проводимо в соціальних мережах, іграх та за переглядом відео контенту?

Понад мільярд годин в місяць люди витрачають на мобільні ігри. Але це лише друге місце в рейтингу, а ось на першому місці — соціальні мережі. У них кожна людина проводить в середньому більше 5 років свого життя. За цей час можна злітати на Місяць і назад 32 рази.

Підлітки проводять до 9 годин на день на соціальних платформах, а 30% всього проведеного часу в онлайні йде на спілкування в мережах. До того ж 60% проведеного часу в мережах відбувається з мобільних девайсів. Платформи також по-різному забирають час у користувачів. На першому місці YouTube — на нього припадає 40 хвилин в день, а найменше часу забирає Twitter.

Однак втрачаємо ми не тільки час, а й гроші. Більшість з нас не проти витратити пару-трійку десятків гривень на те щоб купити мобільний додаток

Навіщо нам все це потрібно?

Нудьга не робить нас щасливими, і природно, ми хочемо від неї позбутися, незважаючи ні на що. Мобільні ігри та соціальні мережі — найпростіший спосіб зробити це. Ми постійно і нескінченно прокручуємо стрічку в соцмережах, часто навіть не розуміючи, навіщо це робимо. Ми просто не можемо зупинитися.

Причина цього проста — пости в соціальних мережах дають нам ті емоції, яких ми так прагнемо, коли нам нудно. Один рух — телефон розблоковано, і через хвилину ми потрапляємо в ілюзію активного життя.

Насправді смартфон не здатний допомогти нам позбавитися від нудьги. Навіть навпаки…

Дослідження, проведене Університетом Темпл, показало, що бездумне використання смартфона позбавляє нас терпіння і самоконтролю. Чим більше часу ми витрачаємо на мобільні додатки, тим легше нам стає нудно. Ми стаємо більш імпульсивними і нам все складніше опиратися спокусі включити смартфон. Але нудьга нікуди не зникає.

Користуватися смартфоном — цілком нормально в наш час. Головне, робити це свідомо, щоб уникнути детоксикації від залежності від соціальних мереж і мобільних додатків.

Що можна зробити?

Спробуйте хоча б якийсь період не користуватися смартфоном у вільний час. Випробуйте себе.

1. Встановіть для себе правила, при яких ви не будете переглядати соцмережі або грати в ігри. Наприклад, при очікуванні транспорту або попиваючи каву в сусідньому кафе. Вчіться залишатися в комфорті хоча б кілька хвилин вільного часу.

2. Перенесіть соціальні програми та ігри на останню сторінку вашого смартфона і відключіть їх повідомлення. Зупинитися, коли вже почали грати, набагато складніше, ніж взагалі не починати. Якщо ви не будете відкривати додаток, вам нема про що турбуватися.

3. Переглядайте афішу заходів і відбирайте ті, які для вас можуть бути цікавими. Зрозумійте, за межами соцмереж та ігор є життя і вона набагато цікавіша.

4. Спілкуйтеся з друзями при особистій зустрічі, а не в соцмережах; читайте книги замість того, щоб гортати Instagram; спробуйте спекти десерт замість того, щоб грати в Candy Crash Придумайте те, що принесе вам задоволення поза вашого смартфона.

Коли ви навчитеся цінувати і насолоджуватися цікавими речами в реальному світі, ви більше не будете постійно включати свій смартфон. Це не означає, що ви повинні повністю виключити мобільні додатки зі свого життя. Просто будьте обережні і використовуйте їх, розуміючи, навіщо і чому ви це робите.

Андрій Пахній