Щорічно спека забирає десятки життів українців

0
503
Спека

Таке явище як аномально висока температура в літній період — найстрашніше стихійне лихо. На думку фахівців ВООЗ, влітку 2003 року спека в Європі стала причиною смерті 35 тис. чоловік. У 1995 р, коли літня температура в Чикаго (штат Іллінойс, США) піднялася до позначки +38 за Цельсієм, за тиждень загинуло близько 800 осіб. В кінці червня температура повітря може сягнути відмітки + 33°С вдень і 22° С вночі.

У червні 2020 року відбулась онлайн-конференція «Респіраторна і алергічна патологія у дітей в умовах пандемії COVID-19», де ціла доповідь була присвячена дослідженням проблем високої температури і були надані практичні рекомендації, які будуть зазначені нижче.

Лікар діагностичного центру “ЕвріМед” Ягорлицька Олена підкреслює : “Ні для кого не секрет, що довго перебувати на пекучому сонці категорично не можна не тільки дітям, а й дорослим. Гіпертермія — перегрівання, підвищення температури тіла, накопичення надлишкового тепла. При цьому терморегуляція може бути адекватною, але порушуються периферичні механізми теплопродукції і тепловіддачі. При перегріванні розширюються судини, прискорюється частота дихання, посилюється потовиділення, зменшується об’єм циркулюючої крові, знижується артеріальний тиск, мозок страждає від нестачі кисню, що може спричинити втрату свідомості, судоми.

Основні правила перебування на сонці:

  1. Перебування на сонці збільшувати поступово, починаючи з 5 хвилин. Особливо це стосується маленьких дітей з тонкою і ніжною шкірою.
  2. Діти до трьох років можуть перебувати тільки під розсіяними променями в тіні дерев, під парасолькою, під тентом.
  3. При температурі повітря вище 30 ° С сонячні ванни дітям не рекомендуються.
  4. Ідеально безпечний час для дітей і дорослих: 7.00-10.00 та після 17.00.
  5. Оскільки через посилене потовиділення існує небезпека внутрішнього зневоднення, пиття води обов’язкове навіть при відсутності почуття спраги.
  6. Використання головного убору з широкими полями, козирком і захистом шиї обов’язкове для дітей і дорослих.
  7. Тіло необхідно затінювати одягом з натуральних тканин.
  8. Після купання у воді тіло необхідно витерти рушником, тому що краплі води і солі — це лінзи, які можуть призвести до опіків і нерівномірної засмаги.
  9. Ні з яким сонцезахисним засобом не можна перебувати під палючим сонцем!”

Бажаємо Вам лагідного і безпечного сонечка!