Вплив ЗМІ на психіку

0
698
вплив ЗМІ

Все, що ми дізнаємось про наше суспільство та навіть про світ, в якому ми живемо, ми дізнаємося із ЗМІ

 Роль та значення засобів масової інформації в житті сучасного суспільства важко переоцінити. Вони настільки міцно вкоренилися в нашій повсякденності, що ми навіть уявити собі не можемо свого існування без них. Для нас стало, доволі повсякденним переглядати останні новини по улюбленому телеканалу, дізнаватися рахунок футбольного матчу на спортивному сайті через мережу Інтернет, слухати улюблену музику чи прогноз погоди на день на хвилях FM-радіостанцій.

C:\Users\anykey\Desktop\a6a2e01a63890864e8eecbd5b63cd368.jpeg

Засоби масової інформації займають у розвитку суспільства особливе місце. Їх вплив на людину починається у самому ранньому віці і продовжується на протязі всього життя.  Взагалі, в сучасному світі засоби масової інформації взяли на себе значну функцію з формування свідомості людей, вихованню їх ціннісних орієнтацій, смаків, поглядів, звичок, вподобань.

ХХ століття – століття радіо та телебачення. Незважаючи на бурхливий розвиток засобів комунікацій на початку ХХІ століття, телебачення і сьогодні залишається найбільш масовим та доступним засобом масової інформації.

ЗМІ традиційно впливають на суспільну свідомість та поведінку людей, спонукаючи їх до досягнення тієї чи іншої мети. Те, що засоби масової інформації мають величезний вплив на особистість та, дуже часто повністю, формують суспільну думку, незаперечний факт. Ми щодня отримуємо з преси новини та інформацію, яка на сімдесят відсотків не підлягає перевірці.

Підростаюче покоління формує свої погляди та смаки практично на сто відсотків завдяки журналам, розважальному телебаченню та Інтернету;  дорослі люди, які читають газети та які вважають перегляд щоденних телевізійних новин обов’язковим, дуже великий процент інформації, що до них надійшла та яку переробили в розмовах із сім’єю, друзями, колегами, поступово починають вважати власною думкою.

Особливо сильний вплив засобів масової інформації здатні вчинити на формування особистості підростаючого покоління. За даними соціологічних досліджень, телебачення займає одне із ведучих місць в силу виховного впливу після сім’ї та школи, являється каналом інтенсивної соціалізації. Практично у всіх сучасних серіалах, фільмах, і навіть мультфільмах існує відеоінформація розбою. Термін  «телевізійне насилля»  давно використовується в науковій лексиці та об’єднує в себе демонстрацію нанесення пошкоджень або шкоди персонажам телевізійних програм або фільмів. Існує безліч досліджень, результати яких свідчать, що перегляд сцен насилля по телепрограмам та фільмам орієнтує молодь до наступної агресії. Було доведено, що теленасилля може стати причиною збудження агресивної поведінки. 

Останні новини про спалахи короновірусу по всьому світу збуджує в розумі людини картини жахіття, смерті, кінця світу та інше. Українські ЗМІ і телебачення розповсюджують загадкові міфи та вводять людей в страшенну паніку та хаос.

ЗМІ не лише виконують інформативну функцію, хоча вона має бути основною, але пропагують ідеї, погляди, вчення, політичні програми і беруть, таким чином, участь у соціальному управлінні. Шляхом формування громадської думки, вироблення певних установок, вони спонукають людину до тих чи інших вчинків. А кому це потрібно — це вже інше питання.

Також на даний час Інтернет являє собою «світ» паралельний нашому, в якому  досить багато корисного для користувачів, але також в мережі дуже багато негативного. Людина, яка вперше «входить» в мережу зазвичай отримує добре враження від Інтернету. Проте, перше враження оманливе! І розумієш це лише з часом. Чим більше працюєш в Інтернеті, тим більше бачиш у ньому не тільки плюси, але і мінуси. Проте, на жаль, не всі можуть зрозуміти  та усвідомити, як Інтернет заповнює нашу свідомість. І відрізнити те, що є добре, і те, що недобре, ми вже не можемо.

Суспільство повинно зменшити вплив ЗМІ на життя людей, особливо негативної інформації. Інакше у нашого нового покоління сформуються неправильні ціннісні установки та буде сумно дивитися на їх спосіб життя.

Цю проблему необхідно вирішувати, незважаючи на те, що комусь це буде невигідно. Здоровий спосіб життя, високий реалізований інтелектуальний потенціал, глибина доброї моралі повинні, в першу чергу, характеризувати наше молоде покоління.

Студоляк Марія